Własną drogą czy śladami innych?

2 Raper o szybkich nogach oraz mistrz żartu. Te słowa najlepiej opisują mojego  rozmówce, jego życiowym celem jest podbicie polskiej sceny muzycznej, tworząc  muzykę oraz pisząc teksty. Ukrywa się pod pseudonimem Mano.

Patrycja Kuczabo: Czy chcesz rozwijać dalej swoją pasje związaną z rapem?

Mateusz Nowakowski: Tak.

Jestem teraz w trakcie tworzenia płyty z kolegą, mieszka on niestety daleko, płytę pod  tytułem „Ponad Wszystko” przewiduję ukończyć na wiosnę .

P.K. Masz dobre kontakty z siostrą, czy to ona podsunęła ci pomysł z tym byś zaczął  tworzyć tą muzykę?

M.N. Gdy miałem dwanaście lat rodzeństwo puszczało mi Rap i też zacząłem tego słuchać. Siostra miała zeszyt z tekstami, wtedy sam zacząłem  pisać i tworzyć własne bity.

P.K. Twoje utwory na YouTubie są w dość pozytywny sposób oceniane. Czy ktoś podsunął ci pomysł z wstawianiem muzyki na ten hosting?

M.N. Nie, wszystko co robię, robię sam. Nikt mi w tym nie pomagał, zacząłem z własnej inicjatywy, w tym czasie nie było nikogo, kto by mnie w tym wspierał.

P.K. Jak tworzysz bity i jaka jest ulubiona tematyka twoich tekstów?

M.N. Bity tworzę od kilku lat, w praktycznie taki sam sposób. Program komputerowy umożliwia mi edycję i obróbkę poszczególnych dźwięków, dzięki czemu mogę stworzyć muzykę odpowiadającą mi najbardziej. Pisanie tekstów to głównie refleksje na temat mojego życia, tego, co dzieje się wokół, moje obserwacje świata i jego wizja w moich oczach. Oczywiście nie ograniczam się do jednego stylu pisania, czasami lubię pisać to, co mi przyjdzie do głowy. Lubię też pisać wersy, w których jest kilka rymów, a nie jeden.

P.K.  Na kim się wzorujesz, czy masz swojego ulubionego rapera?

M.N. Często wzoruję się na tym co mi się w tej chwili najbardziej podoba. Staram się robić coś nowego i oryginalnego. Do moich ulubionych raperów należą: Pezet, Sulin, Ten Typ Mes, Eripe i Sokół.
P.K.Oprócz rapu lubisz też różnego rodzaju sporty, Podobno genialnie biegasz, czy to prawda?
M.N. Lubię biegać na krótkie dystanse , sprawia mi to przyjemność ponieważ często odnoszę zwycięstwo. Poza bieganiem uwielbiam grać w piłkę nożną oraz siatkówkę.

Dodaj komentarz

Copyright STREFA HUMANISTY 2024
Tech Nerd theme designed by Siteturner