Tydzień w Brukseli

Hej,

z tej strony Angela, Ola i Tomek z klasy III b, zwycięzcy Ogólnowarszawskiego Konkursu Historycznego pt. „Generał Stanisław Sosabowski – żołnierz uparty”.  W nagrodę wyjeżdżamy na tydzień do Belgii, po drodze zwiedzając Berlin i Poczdam oraz Mastricht w Holandii.

Wszystko to dzięki naszemu liceum, a dokładniej nauczycielowi religii, p. Bernardowi Malinowskiemu, który poinformował nas o tym konkursie podzielonym na II etapy. Pierwszy z nich polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej związanej z gen. Stanisławem Sosabowskim (dowódcą 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej). Z pozoru proste zadanie nie było wcale takie łatwe, przejrzeliśmy kilkanaście książek i albumów, przewertowaliśmy różnego rodzaju dokumenty i zdjęcia oraz przeszperaliśmy Internet. Efektem końcowym działań była 42 slajdowa prezentacja. Udało się!!! Przeszliśmy do etapu II, którym był test na temat generała. Nawet jadąc metrem tuż przed samym sprawdzianem przypominaliśmy sobie informacje, przepytywaliśmy się nawzajem. Test napisany, teraz można już było tylko mocno trzymać kciuki, żeby się udało. Kilkanaście dni później po zsumowaniu wyników za obydwa etapy zaproszono nas na ogłoszenie wyników. W uroczystości wzięli udział: p. Ligia Krajewska, poseł do sejmu RP, p. Lidia Lewicka, honorowy członek TPW, p. Marzena Grochowska, wiceprezes TPW, płk. Jan Gryzerkiewicz, prezes Związku Polskich Spadochroniarzy Mazowsze oraz inni zaproszeni goście. Przyszedł czas na odczytanie wyników: I miejsce w konkursie zajęła drużyna z… Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie (skakaliśmy z radości i szczęścia, wzajemnie sobie gratulując).

Wszystko to miało miejsce 5 miesięcy temu (jak to szybko zleciało). W końcu przyszedł czas na zrealizowanie naszego wyjazdu. Plan wycieczki jest bardzo ciekawy, ale o tym w dalszych relacjach. Już w najbliższą sobotę wyruszymy i wszystko wam zdradzimy.

Chcielibyśmy podzielić się z wami naszymi przeżyciami oraz przygodami z podróży i przy okazji zachęcić do brania czynnego udziału w życiu szkoły, bo jak widać warto: D

Będziemy starać się na bieżąco relacjonować, co się dzieje i co porabiamy, oczywiście jak będzie dostęp do neta:). Nie zabraknie niespodzianek, opowieści dziwnych treści oraz zdjęć.

Dodaj komentarz

Copyright STREFA HUMANISTY 2024
Tech Nerd theme designed by Siteturner